Ürün Kategorileri
E-Katalog İste

E-mail Adresiniz

HABERLER
© Copyright 2011 Sabuncuoğlu Kimya.
Tüm hakları saklıdır.
« Geri

Evde Hazırlayabileceğiniz Doğal Temizlik Ürünleri

Pahalı olmayan, mutfağınızda bulunan doğal, kullanımı kolay ürünleri; toksik ticari ürünlerin yerine tercih edilebilirsiniz. Doğaya zararı olmayan bu ürünleri tek başlarına veya çeşitli karışımlar halinde temizlik işlerinde kullanılabilir.

Karbonat; koku giderici, su yumuşatıcı, parlatıcı olarak temizlik işlerinde kullanılabilecek doğal bir üründür.

Sabun; kokusuz sıvı sabun, sabun köpüğü, toz veya kalıp halindeki sabunlar biyolojik olarak parçalanabilir olup hertürlü temizlik işleminde kullanılabilir. Damıtılmış petrol ürünleri içeren doğal olmayan sabunlar kullanılmamalıdır.

Limon; güçlü asit içeren gıdalardan olup ev tipi bakterilere karşı kullanılabilecek doğal temizlik ürünüdür.

Boraks (Sodyum borat); temizleyici, koku giderici, dezenfektan, su yumuşatıcı, duvarkağıdı, duvar, yer döşeme temizlik işlerinde kullanılabilir.

Beyaz sirke (%5?lik asetik asit çözeltisi); küf, koku, leke giderici, gres yağı temizlik ürünü olarak kullanılabilir ayrıca kir oluşumunu engeller.

Çamaşır sodası; Soda bir mineraldir (Sodyum karbonat dekahidrat). Yağı, lekeleri temizler, suyu yumuşatır; döşeme, evye, tıkanmış boruların temizlik işlerinde kullanılır. Mukoz membrana zarar verebileceğinden kullanırken dikkat edilmeli, alimünyum temizlik işeminde kullanılmamalıdır.

İzopropil alkol; mükemmel bir dezenfektandır ancak bazı sağlık problemlerine sebep olduğuna dair bulgular olduğundan temizlik işlemlerinde doğal ürünler olarak Etanol veya 100?lük saf alkol çözeltisinin kullanılması tavsiye edilir.

Mısır nişastası; cam temizlik işlerinde, mobilyaların parlatılmasında etkilidir, halı şampuanı şeklinde doğal temizlik ürünü olarak kullanılabilir. Sitrus solventi; boya fırçası, gaz, yağ temizlik işlerinde leke giderici olarak kullanılabilir. Ancak kimyasal maddelere hassasiyeti olan kişilerde cilt, akciğer ve göz irritasyonuna sebep olabilir.

Trisodyum fosfat (TSP); sodyum karbonatla fosforik asit karışımıdır. Yutulduğu takdirde toksiktir ancak daha yakıcı ve zehirli kimyasalların kullanıldığı birçok temizlik işinde (boruların açılması, boya temizliği gibi) kullanılabilir. Gaz çıkışına sebep olmaz.

Yukarıda adı geçen doğal ürünleri kullanarak oluşturulacak çeşitli kombinasyonlar birçok ticari kimyasal ev ürünlerinden çok daha az zararlı ayrıca çok daha ucuzdur. İşte alternatif olabilecek, kullanımı güvenli ev yapımı doğal temizlik ürünleri:

NOT: Bu formüllerle hazırlanan doğal temizlik ürünleri evinizde bulunan ticari toksik kimyasal maddelerin daha az kullanılması; böylece üretim, tüketim aynı zamanda maddelerin uzaklaştırılması sırasında ortaya çıkan çevresel zararın azaltılması nedeniyle önerilir. Sonuçları değişken olabilmektedir %100 güvenli ve kullanışlı olduğu garanti edilmemektedir. Kullanmadan önce küçük bir alanda denenmesi tavsiye edilir. Evinizde hazırladığınız doğal temizlik ürünleri mutlaka etikenlendirilip çocukların erişemeyecekleri yerde saklanmalıdır. Evinizde ilk defa kullanacağınız temizlik ürünleri için tedbirli olunuz.

Müşteri Destek Hattı

 Telefon
0232 210 34 34 pbx
İşinizi kurmada geç kalmadınız.
Neden Bayi Olmalıyım?
Herkese gerçek iş fırsatı.
Era 111 Ürünleri Farklıdır
Sitelerimizden
Markalarımız

 
Ana Sayfam yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Güvenlik, Gizlilik, Teslimat, Garanti, İade ve İptal Bilgileri | Mesafeli Satış Sözleşmesi | Hakkımızda | İletişim

Sabuncuoğlu Kimya San. ve Tic. A.Ş.  © 2015

İTOB Organize Sanayi Bölgesi 10014 Sk No:28 Menderes/İZMİR | TEL : 0232 210 34 34 pbx FAX: 0232 254 84 22

www.dogaltemizlikurunleri.com | info@sabuncuoglu.com.tr | www.sabuncuoglu.com.tr